Новини

Зробити з лобового скла величезний AR-дисплей? Ідея, за яку всерйоз взялись у Volvo

У Volvo планують перетворити переднє скло автомобілів у дисплеї з доповненою реальністю. Нова технологія виводить зображення на вітрове скло і може перетворити його у розумний AR-дисплей. До того ж Multi-Layered Thin Combiner, MLTC (багатошаровий тонкий матеріал з ефектом доповненої реальності) можна накладати і на інші вікна автомобіля. 

Чим система буде корисна водію? У Volvo впевнені, що розробка підвищить інформативність руху та покращить сприйняття дороги водієм, а отже і безпеку керування. Проєкційний дисплей матиме широкий кут огляду та накладатиме віртуальні об’єкти на реальні. Це своєю чергою формуватиме у водія відчуття глибини картинки. А у випадку появи перспективної небезпеки система негайно сповістить водія, і він зможе вчасно зреагувати. 

Розробка Volvo спільно з ізраїльським стартапом Spectralics здатна вивести на переднє скло дорожні знаки, спідометр, а також навігатор. Ба більше, MLTC допоможе водієві отримати більше інформації не лише від віртуального, а й реального світу. Зокрема у комбінації з камерами нічного бачення та тепловізорами система прибере сліпі зони та покаже об’єкти, які кермувальнику складно розгледіти через непрозорі перешкоди, наприклад тварину чи пішохода, що біжить з лісосмуги в напрямку дороги.

Не Volvo єдиним. Автовиробники Jaguar, Land Rover і Hyundai також працюють над впровадженням AR-технології. Для цього вони співпрацюють з британською компанією Envisics. Стартап виробляє голографічні інтерфейси, які з допомогою встановлених в салоні сенсорів накладають AR-об’єкти на лобове скло автомобілів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.