Новини

Жорсткі диски Western Digital OptiNAND на 20 ТБ з’являться вже у листопаді

Вже у листопаді цього року почнуться перші масові поставки двадцятитерабайтних жорстких дисків Western Digital з технологією OptiNAND, про що нещодавно заявив голова компанії Девід Гекелер. Ми спробували розібратись в чому суть цієї технології та чим саме вона переважає стандартні HDD. 

Як працює технологія OptiNAND? 

В основі архітектури OptiNAND — інтеграція в жорсткі диски флеш-накопичувачів iNAND, що дозволяють зберігати розширені метадані, включно з відомостями про те, куди яку ділянку слід переписати. Навіщо це?  

Оскільки доріжки, куди записуються дані в сучасних жорстких дисках, замалі, це зумовлює вплив на записану інформацію операцій із сусідніми доріжками. Для уникнення цього негативного впливу, вже збережені дані потрібно час від часу перезаписувати. А можливості збереження розширених метаданих, які надає iNAND, дозволяють підвищити щільність розміщення доріжок, що, в свою чергу, оптимізує процес регенерації даних. Це робить дану технологію відмінною від гібридної, в якій флеш-накопичувач використовується для зберігання користувацьких даних. 

Водночас, в нових жорстких дисках використовуються вже відомі й перевірені технології перпендикулярного магнітного запису (ePMR), триступеневий привід (TSA) та заповнення гермозони гелієм (HelioSeal), що забезпечує чудову щільність збереження 2.2 ТБ з розрахунку на пластину носія, 9 пластин = 20 ТБ пам’яті. 

Що стосується переваг Western Digital OptiNAND, то їх три: 

  1. Оптимізований процес регенерації даних та збільшена щільність зберігання.
  2. Підвищена продуктивність, що досягається оптимізацією процесу та зменшенням потреби в запису на диск в режимі кешування. 
  3. Підвищена надійність диску, завдяки зберігання даних в iNAND на випадок аварійного вимкнення живлення. 

Компанія планує використовувати нову технологію в жорстких дисках кількох поколінь, розраховуючи досягти в майбутньому об’єму в 50 ТБ. 

Офіційно жорсткі диски WD з OptiNAND призначені для корпоративних клієнтів та хмарних центрів опрацювання даних. Ця технологія покликана розв’язати проблеми продуктивності та ефективної площі жорстких дисків. Це робить її неймовірно привабливою і для простих користувачів настільних ПК.

Що стосується інших дисків Western Digital, то «Kosmotech» пропонує ідеальні жорсткі диски для роботи в системах відеоспостереження, для використання в домашньому або офісному ПК, моноблоці або ігровій приставці, якщо ви плануєте зберігати багато інформації — Western Digital 3.5″ Purple

Замовити Western Digital Purple ви можете за номером +38 067 319 65 35 або, звернувшись до персонального менеджера.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.