Новини

Замінимо батарейки? У літій-іонних акумуляторів з’явилися дві доступні альтернативи

Дві нові цікаві альтернативи, що можуть замінити класичні літій-іонні батареї.

Учені з усього світу не марнують час та намагаються зробити зарядку акумуляторів швидшою, а пристрої автономнішими. І час від часу в них щось виходить. 

Альтернатива №1. Літій-іонний елемент з електродом нової конструкції з «відкритою та правильною» кристалічною структурою

Батарея здатна заряджатися в десять разів швидше.

Літій-іонні батареї, якими живляться електромобілі, смартфони та безліч інших пристроїв, мають два електроди: катод і анод. Аноди сьогодні виготовляються з графіту, який не витримує надшвидкої зарядки. Але вчені з Університету Твенте знайшли альтернативу у матеріалі під назвою ніобат нікелю. Виявилось, що він забезпечує вдесятеро швидшу зарядку за сучасні літій-іонні акумулятори. Ба більше, ніобат нікелю компактніший за графіт і має високу ємність — близько 244 мАг/г. А завдяки мінімальній зміні об’єму ніобату нікелю під час роботи, 81% ємності зберігається протягом 20 тисяч циклів.

Альтернатива №2. Графеновий акумулятор 

Технологія доволі цікава та має шанси на подальше дослідження, покращення і впровадження в автономні пристрої широкого вжитку. 

Портативний акумулятор Apollo Ultra на основі графену заряджається в 6 разів швидше літій-іонних аналогів. Як зазначає видання The Verge його розробила компанія Elecjet. Новий power bank на основі цієї технології має ємність 10 000 мАг і здатен зарядитись з нуля до 100% за 27 хвилин. Зарядку забезпечує GaN-зарядка потужністю 100 Вт. Акумулятор витримує більше 2500 циклів до того, як його максимальна ємність знижується на 20% — це вп’ятеро більше звичайних батарей. 

Виробництво графенових акумуляторів сьогодні доволі дороге, але Elecjet вдалось обійти цю проблему. Компанія об’єднала графен з літієм та створила електроди, що прискорюють процес зарядки. Акумулятор здатен видавати 65 Вт потужності  — достатня кількість енергії для зарядки чималої кількості ноутбуків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.