Новини

«Вселитись» у робота і зробити обіймашки. Майбутнє ближче, ніж ми думали

Вчені розробили систему, що дозволяє чути, бачити та відчувати через робота іншу людину.

Хотіли би обійняти людину, яка розташована за сотні та навіть тисячі кілометрів від вас? Технології не стоять на місці. Вчені уже придумали спосіб, як це зробити через робота!

Для того, щоб користувач зміг побачити світ «очима машини», вчені університету Шеффілда створили програму під назвою «Teleport». Одягнувши шолом віртуальної реальності (VR), людина може чути, бачити і навіть відчувати все, що оточує робота. А вбудовані контролери дозволяють обійняти іншу людину, не перебуваючи поруч.

Експерти впевнені, що розробка стане у нагоді для надання медичної допомоги на відстані та для отримання більш яскравих вражень від віртуальних подорожей.

«Teleport» сумісна з будь-яким шоломом віртуальної реальності та чималою кількістю роботів.

Звичайно новація не замінить живого спілкування та теплих обіймів. Але однозначно допоможе відчути єднання з тим, з ким хотілося б бути поруч, але розділяють кілометри. Ба більше в умовах пандемії програма може бути корисна для емоційного зв’язку з тим, хто перебуває на самоізоляції.

Програма університетських вчених поки не отримала фінансування. Розробка увійшла в фінал конкурсу робототехніки ANA Avatar XPRIZE.

Компанія-переможець, що буде визначена наступного року, отримає левову частку призового фонду в 8 мільйонів доларів (6 мільйонів фунтів стерлінгів) для подальшого розвитку своєї технології.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.