Новини

В Іспанії роблять шкіру з хурми, на Філіппінах — з ананасів. Нічим не гірше натуральної

Глобальний екологічний рух з кожним роком набирає все більших обертів, адже до нього приєднуються не лише мільйони людей, а й сотні підприємців та цікавих стартапів. Для останніх питання захисту навколишнього середовища стає наріжним каменем діяльності, а це сприяє появі неймовірно цікавих проєктів. 

Одягнутись в хурму?

Не буквально, але іспанська компанія Laserfood (родом з Валенсії) опосередковано змогла це втілити в життя. PersiSKIN – це не лише перший в Іспанії веганський замінник шкіри, а й перша в світі шкіра, виготовлена з хурми! Так, вам не здалось, ці круті хлопці й дівчата навчились виробляти шкіру з дууже соковитого фрукта. 

Усі складові нового матеріалу на 100% натуральні. Розробка та патентування замінника вже обійшлися виробнику в 500 тис. євро. Ще близько 2 млн євро планують інвестувати в проєкт. Відкрити першу фабрику і почати масове виробництво екошкіри з хурми компанія готується у травні 2022 року. 

Чому саме хурма? Валенсія є основним регіоном, що вирощує хурму в Іспанії, даючи 85% національного врожаю. А це щорічно більше 300 млн. кілограмів. Останніх 5 років врожай хурми зростав по експоненті, в результаті чого більше 50% річного виробництва фрукта стають надлишковими і не продаються. 

Саме тому новація PersiSKIN стала пов’язаною з хурмою. Адже таким чином компанія знайшла стійке рішення для боротьби з проблемою в агропромисловому комплексі Іспанії загалом та Валенсії зокрема. 

Чоботи з ананасів? 

Інший незвичайний стартап пов’язаний з виробництвом взуття та аксесуарів з ананасів. Замінник шкіри має назву Piñatex, а виготовляє його філіппінська компанія Dole сумісно з британською Ananas Anam. 

Piñatex виготовляють з листя ананасів, яке розділяють на волокна та висушують. Потім з волокон утворюють сітку, яка слугує основою для екологічно чистої тканини. Під час виробництва 1 квадратного метра тканини з ананаса, виділяється на 8 кілограмів СО2 менше, ніж під час виготовлення сировини для пошиття з матеріалів тваринного походження, тому цей матеріал береже не лише тварин, а й навколишнє середовище. 

Шкіру з ананаса вже використовують для виготовлення своєї продукції такі бренди як Nike, Hugo Boss, H&M тощо. Важко сказати чи за цими технологіями майбутнє, проте вже точно зрозуміло, що вони уможливлюють виробництво базових речей з відходів виробництва та надлишкових продуктів. Так вони забезпечують не лише кругову економіку, а й безвідходне, екологічне виробництво у дотичних галузях. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.