Новини

Термінал у Айфоні. Apple дозволить використовувати iPhone для прийому розрахунків

Apple розробляє новий сервіс, що дозволить приймати платежі безпосередньо на iPhone без додаткового обладнання. Такою новиною поділилось агентство Bloomberg із посиланням на джерела, близькі до розробки. Вони стверджують, що нова опція стане доступною для користувачів уже зовсім скоро.

Як власники “яблук” це роблять зараз?

Наразі власнику iPhone чи iPad аби приймати платежі необхідно підключати до смартфону спеціальний термінал. Обійтися без нього дозволить нова функція. З її допомогою покупець зможе розрахуватись з продавцем, піднісши до ґаджета банківську картку або сумісний смартфон чи смарт-годинник. Єдина вимога — наявність на пристрої модуля NFC.

Коли про це стало відомо?

Над новою функцією компанія працює ще з 2020-го. Саме тоді Apple придбала канадський стартап “Mobeewave”, що і розробив відповідну технологію. Завдяки ній кожен iPhone, оснащений NFC-модулем, може приймати платежі. Про те, що сервіс впровадять уже навесні 2022 року днями повідомила агенція Bloomberg. Однак у самій Apple відмовилися прокоментувати новину агенції.

Що з того підприємцям?

Нова технологія за умови успішного впровадження неабияк допоможе малому бізнесу. Вона перетворить на платіжний термінал сам iPhone. 

Проте варто згадати січневі законодавчі новації в Україні щодо РРО (реєстраторів розрахункових операцій). Поки не зрозуміло, чи стане iPhone з оновленою iOS не лише терміналом у смартфоні, а й касовим апаратом. 

Коли буде реалізовано сервіс?

Чекати на нову функцію в версії 15.4 не варто. Бета-версія цієї iOS уже доступна для розробників, і серед її нововведень опції терміналу виявлено не було. Поки що про нову функцію нічого не чути і з інсайдерських даних щодо нової iOS 16. Однак надія є. Точно відомо, що 16-та версія стане найбільшим оновленням фірмової ОС за кількістю змін за останні роки. Тестування iOS 16 розпочнеться влітку 2022, а фінальна версія буде представлена у вересні разом із iPhone 14.

Apple — не перші

Смартфон від Apple стане не першим, що застосовуватиме технологію канадців “Mobeewave”. Samsung уже використовувала оплату картками на деяких своїх пристроях ще у 2019, підтримуючи канадський стартап до Apple. 

Чудові альтернативи, доступні в Україні

Цікаво, що українські банки вже давно пропонують варіанти подібних розрахунків. Детальніше про них далі.

Рішення від ПриватБанк

Так ПриватБанк наприкінці 2021 року повідомив про нову функцію платіжного терміналу у смартфоні. 

“Приватбанк” у партнерстві з компанією Visa оголосили про запуск в Україні рішення “Термінал” на основі Tap to Phone – технології, що перетворює сучасні смартфони або планшети на базі операційної системи Android, оснащені NFC-чіпом, на повноцінний POS-термінал. Відтепер, будь-який бізнес матиме можливість залучитися до цифрової економіки – достатньо лише завантажити необхідний застосунок”, — зазначили у прес-службі банку.

Якщо телефон чи планшет на базі Android 8.0 оснащено функцією NFC достатньо завантажити додаток “Термінал”. Після реєстрації технологія і стане доступною. 

 

Ще краще рішення від ОщадБанк

ОщадБанк запустив свій “термінал у смартфоні” ще у серпні 2020 року. Чудовою новиною є те, що у січні цього року у застосунок включили програмний РРО. Завдяки цьому додаток став для підприємця не лише терміналом, а й касовим апаратом.

“Програмний РРО у смартфоні – технологія, яка повністю замінює фізичний фіскальний реєстратор, відправляє чеки та щоденні звіти до податкової онлайн з повним дотриманням законодавства України та нормативних актів ДПС” — йдеться на сайті фінустанови.

Розробка у партнерстві з сервісом Укр.Пей має назву ОщадPAY. Отримати консультацію з підключення послуги можна на сайті банку.

Висновок

Можливість миттєво оплачувати товари та послуги, піднісши картку чи інший платіжний інструмент до смартфона, однозначно полегшить життя бізнесменам. Насамперед у фінансовому плані. В Україні для швидкого безготівкового розрахунку власникам малого бізнесу (ФОПам), у яких є “яблучні смартфони” або один з вищеописаних Android-додатків, можна буде відмовитись від придбання окремих POS-терміналів. А це дозволить заощадити від 6 до 90 тисяч гривень. Нові рішення стануть у нагоді у магазинах роздрібу, сферах харчування, перевезень, розваг, службах доставки, у логістичних компаніях тощо. 

Ймовірно технологія спростить життя і пересічним українцям, а термінали для бізнесу стануть чимось на кшталт пішовших у забуття рахівничок 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.