Новини

Світ очікують проблеми з поставками SSD — у Western Digital і Kioxia «зіпсувалось» не менше 6,5 Ебайт флеш-пам’яті

Два провідних виробника флеш-пам’яті, Western Digital і Kioxia, попередили про забруднення використовуваних у виробництві матеріалів, що призвело до псування значної кількості чипів NAND на двох японських заводах — у містах Йокаіті та Кітакамі. Мова йде про пошкодження не менше 6,5 Ексабайт флеш-пам’яті. Цього об’єму достатньо для негативного впливу на ринок твердотільних накопичувачів через нестачу флеш-пам’яті для їхнього виробництва. 

Детальніше про ситуацію

Kioxia заявила, що проблема стосується виробництва флеш-пам’яті 3D BiCS — різновиду NAND, що використовується в широкому спектрі сучасних твердотільних накопичувачів, ґаджетів, електронних пристроїв тощо. Компанія сподівається на швидке відновлення нормальної роботи — з чого можна зрозуміти, що наразі виробництво зупинене. Що стосується “втрат”, Kioxia ще не оцінила вплив на власне виробництво, тому варто очікувати на ще гірші прогнози. 

У заяві Western Digital міститься трохи більше деталей. Компанія стверджує, що проблема скоротить виробництво флеш-пам’яті NAND як мінімум на 6.5 Ебайт. Для розуміння ситуації, за даними TrendFocus, сукупна ємність користувацьких та корпоративних твердотільних накопичувачів випущених протягом третього кварталу 2021 року, склала 66 Ебайт. 

На жаль, жодна з компаній не повідомила точні терміни подолання проблеми та повноцінного відновлення виробництва. Однак, з огляду на тривалий час циклу для флеш-пам’яті 3D NAND (на виготовлення потрібно 2-3 місяці), будь-які збої спричинять наслідки на кілька місяців наперед після відновлення виробництва.

За даними TrendForce на Western Digital та Kioxia сумарно припадає 32.5% загального обсягу виробництва флеш-пам’яті NAND, і цей інцидент вплинув на 13% обсягу виробництва у першому кварталі. Western Digital є провідним постачальником як твердотільних накопичувачів, так і продуктів eMMC.

Чому це важливо? 

Казус є надзвичайно чутливим для всієї індустрії виробництва електроніки, яка і без того переживає гостру нестачу напівпровідників. Флеш-пам’ять NAND є важливим компонентом для багатьох електронних пристроїв — вона замінила жорсткі диски в якості основних сховищ для інформації в більшості сучасних моделях і використовується буквально скрізь, від смартфонів до суперкомп’ютерів.

З огляду на це аналітична компанія TrendForce прогнозує підвищення цін на флеш-пам’ять на 5-10% у другому кварталі цього року. Це зрештою вплине на продукти на основі флеш-пам’яті NAND, зокрема SSD. Та цей прогноз враховує лише втрачені виробничі потужності Western Digital і, швидше за все, передбачуваний проблемний період збільшиться, коли ще й Kioxia проведе остаточну оцінку впливу на власне виробництво і опублікує свої висновки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.