Новини

Смартфони майбутнього. Куди крокують технології?

Сучасні смартфони мало що поєднує з першими мобільними телефонами. З нульових збереглась хіба що частина функціоналу, а зовнішній вигляд змінився до невпізнаваності. Ґаджети позбавляються портів та кнопок, зарядка все частіше стає безпровідною, а розміри, здається, збільшувати далі нікуди. Та навіть це — не межа фантазій. Розказуємо, яких змін вже зовсім скоро можуть зазнати смартфони.

Екрани

Серед основних тенденцій розвитку смартфонів важко не помітити постійне збільшення діагоналей. В 2012 році 5.5” Galaxy Note II сприймали як планшет, сьогодні 7.2” Huawei Mate нам здаються лише великим смартфоном. Але очевидно, що далі так продовжуватись не може. Адже однією з основних ознак смартфону є його кишеньковий розмір. А тепер уявіть потуги людини, яка намагається помістити 8” у кишеню штанів. =) Здається, що це буде ще тим завданням. 

Розуміючи це, виробники почали зменшувати рамки дисплея. Це дозволило зробити практично безрамковий телефон, в якому закруглений екран плавно переходить в корпус, в нижній частині відсутні будь-які фізичні кнопки, у верхній — присутня фронтальна камера у вигляді невеликої точки. Це дозволило помістити 6” діагоналі в габарити 5” смартфона трирічної давності. Але куди рости далі?

Можливості подальшого розвитку показали Samsung Fold і Huawei Mate X. Мова про гнучкі смартфони. Ідея доволі логічна: якщо не виходить і далі збільшувати розміри діагоналі, а контент і користувацький запит цього вимагають, чому не зробити складний ґаджет? Звичайно, можна придбати планшет, але тоді ми повертаємось до першої проблеми — в кишеню не сховаєш. Попри те, що технологія виробництва гнучких OLED-дисплеїв ще доволі сира — саме за нею найближче майбутнє. 

Проблемка. А якщо такого екрану буде замало? Розклавши такий смартфон отримаємо 8” екран зі співвідношенням сторін 8:7.1 — великий квадрат. А тепер поглянемо на сучасні тенденції в розвитку “вузьких” моніторів, більшість контенту підлаштовано під пропорцію 16:9 або 21:9. На квадратному дисплеї такий контент буде суттєво врізаний. 

Яке рішення? Додати ще один згин. Завдяки двом згинам ми отримаємо 10-11” смартфон зі звичним співвідношенням сторін 16:10. Це технологія не одного-трьох років, проте вона реальна та досяжна в найближчому майбутньому.

 

Матеріали все ті ж? Вчені з Квінслендського університету в Австралії винайшли нове композитне скло, що стане прототипом міцних (небитких) гнучких екранів для смартфонів. До цього жоден з існуючих видів міцного скла був непридатним для сенсорних екранів. Цей винахід має змінити ситуацію. 

Головний компонент нового скла — перовськіт. Це кристал титанату кальцію. Зумівши стабілізувати цей компонент, вчені дали старт виробництву гнучких безсколкових панелей та екранів. Також технологія дозволяє використовувати екран телефону в якості сонячної панелі. Гнучкий небиткий екран-зарядка — звучить ідеально. Побачимо як швидко технологія стане повсякденною.

Батареї

Реалістичний прогноз зарядки майбутнього — це декілька батарей в одному ґаджеті. У Apple, Huawei і OnePlus вже є смартфони з двоелементними батареями, це дає більшу гнучкість компонування та пришвидшує зарядку. Саме завдяки двоелементній батареї ємністю 4500 мАг OnePlus 9 заряджається до 100% всього за 29 хвилин. 

OnePlus 9

В університеті Монаша (державний університет Австралії) розробили літій-сірчану батарею, що забезпечує 5 днів роботи смартфона та завдає меншої шкоди екології. На перспективу вона здатна замінити звичні літій-іонні батареї. 

Що стосується екстравагантних способів зарядки телефону, то лідером тут став японський мобільний оператор SoftBank. Він планує запустити безпровідну зарядку через станції 5G. Ґаджети можна буде заряджати, проходячи повз антени оператора. Задля попередження шкідливого впливу на організм планується обмежити відстань дії зарядок до 10 метрів, а потужність — до 1 мВт. Запуск комерційного використання технології заплановано на 2025 рік. Побачимо, що з того вийде.

Зменшення кількості портів та кнопок

Це чергова стійка тенденція: спочатку прибрали фізичну кнопку “додому”, потім 3.5-міліметровий роз’єм для навушників. Флагмани останніх років мають доволі швидку безпровідну зарядку, і ця технологія все більше розвивається та популяризується. Тому в подальшому може зникнути необхідність в Type-C чи Lightning роз’ємах. Уявіть, що ви можете зарядити свій смартфон без плутанини з кабелями, поклавши на стіл в кав’ярні чи в офісі. Зарядити батарею до 50% за півгодини ранкових зборів чи обідньої перерви. Доволі реалістично, враховуючи можливості бездротового зарядного пристрою та його монтування в будь-які плоскі поверхні. 

Бездротовий зарядний пристрій

Китайська компанія Meizu презентувала смартфон Zero, що позбавлений усіх кнопок та портів. Заряджається смартфон за допомогою потужної бездротової зарядки на 18 Вт, а замість звичайної сім-карти використовує eSIM. І хоча цей ґаджет ще не продається, компанія змогла довести реалістичність такого концепту. Отже, небезпідставним є прогноз, що через 5-10 років смартфони без жодних кнопок та роз’ємів стануть буденністю. 

Потужність мобільних CPU та GPU

Виробники смартфонів почали робити серйозний акцент на потужності мобільних центральних та графічних процесорів. Так, Apple A12X має можливості на рівні консолей, і, очевидно, що A13 буде ще продуктивнішим. Snapdragon 855 дозволяє планшетам без проблем працювати на Windows, і моментами видає продуктивність рівня молодших Intel Core. Варто враховувати той факт, що все більша кількість людей відмовляються від ПК на користь компактних кишенькових ґаджетів. Це ще більше стимулює виробників мобільних процесорів робити чіпи настільки швидкими, що вони зможуть запускати ігри та ПЗ, призначені для комп’ютерних ОС. 

Чіпи мобільних процесорів

Біометрія

Наступним етапом еволюції платіжних систем стануть біометричні технології. Вони впроваджуються вже сьогодні — це відбитки пальців, долоні, ваше обличчя тощо. Такі ідентифікатори викрасти куди важче звичайної готівки чи пін-коду. 

Платіжні системи, засновані на біометрії, використовуватимуть технології NFC і Bluetooth. Відбитки пальців є найбільш поширеним методом ідентифікації користувача при здійсненні безконтактної оплати. Найближчим часом цей метод поповниться іншими ідентифікаторами, адже що більше біометричних датчиків матимуть смартфони, то більше способів захисту буде у фінансових застосунків. 

За прогнозами Research Dive, в найближчі роки відбуватиметься ріст глобального ринку біометричних даних. Все завдяки ширшому використанню смартфонів та відповідному зростанню безпекових потреб. 

Висновки 

Яким же в підсумку буде стандартний смартфон через 10 років? Він буде гнучким, з двома або трьома екранами, без портів, кнопок та рамок, матимеме потужний процесор та чудову камеру. Очікувати на серйозні покращення автономності смартфонів поки не доводиться, але дво- та триелементні батареї забезпечать швидшу зарядку. Перспективною є заміна батарей на літій-сірчані, що таки збільшить як швидкість зарядки, так і тривалість роботи ґаджета на одному заряді. А розвиток біометрії зробить ваші операції через телефон більш безпечними та захищеними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.