Новини

Щось нове чи давно забуте старе? Вихід Windows 11

Оновлений дизайн і анімація

Windows 11 — це суміш інтерфейсів Windows 10X і Windows 10, де стартовий екран за замовчуванням схожий на стартовий екран попередньої версії. І це перша Windows, яка більше не поширюється в форматі x86 ISO-образу.

У стилістиці інтерфейсу переважають округлі форми, які перебувають в підвішеному, “літаючому” стані, хоча нічого вагомо нового в цьому немає, округлі форми були присутні і в старенькому XP.

При вході Windows 11 зустрічає новим вікном привітання, раніше там були довільні шпалери. Що одразу кидається в очі — з’явилась анімація: згортання, зменшення, стиснення, розширення, перегортання вікон, і, на жаль, вона не надто плавна. Тут явний мінус у скарбничку Windows в порівнянні з macOS, де анімація працює плавно і краще пропрацьована.

Іконки Wi-Fi та звуку об’єднані в єдине меню. Зверху розташоване вікно управління мультимедіа, де може відтворюватись як відкрите в Хромі відео, так і музика з будь-якої платформи. Нижнє вікно надто нагадує своїми іконками мобільний інтерфейс. З’явився доволі приємний нічний режим.

Основне, на чому зроблено фокус дизайну — це округлість, легкість та прозорість. Однак величезна кількість інтерфейсу залишилась з часів Windows 7 та перемальовується і кочує з року в рік з однієї версії в іншу. Є відчуття, що новий дизайн зачепив лише поверхневі частини інтерфейсу, а все, що лежить глибше, залишилось на рівні десятки, а то й XP.

Покращення багатозадачності

З’явились макети для більшої зручності роботи. Вони дозволяють об’єднувати вікна з можливістю змін розмірів окремих з них. Можете закріпити калькулятор, браузер та інші додатки в зручному для себе порядку та користуватись ними. На це оновлення, принаймні, приємно дивитись. 

Нова панель задач

Windows 11

Значки додатків в панелі задач розташовані по центру. Сама ж панель розмістилась в нижній частині екрану і перенести її неможливо. Також відсутня можливість змінити розміри значків, відключити групування вікон та закріпити в панелі ярлики програм пересуванням мишкою. Відсутнє звичне контекстне меню для виклику диспетчера задач. 

Знову віджети

В Windows 11 повернулись віджети — міні-додатки, які відображають актуальні для користувача відомості: новини, погоду, курс валют тощо. В новій ОС концепція віджетів реалізована в форматі персоналізованої стрічки, що автоматично підлаштовується під інтереси юзера. 

Інші зміни

  • Оновлення календаря, калькулятора та пошти — додались нові функції, режим програміста, режим побудови графіків, підтримка більше 100 одиниць виміру та валют. 
  • Новий додаток “Фотографії”. 
  • Покращення для ігор — функція Auto HDR перейшла в новий Windows. Що вона робить? Автоматично додає HDR в старі ігри. Також додано функцію DirectStorage, для її використання потрібен ПК з SSD. 
  • Вимкнено Internet Explorer. 
  • Видалена панель математичного вводу. 
  • 3D Viewer, OneNote для Windows 10, Skype і Paint 3D не будуть встановлюватись на нові пристрої з Windows 11, проте будуть доступні в Microsoft Store, який в новій ОС також оновився. Магазин став відкритішим та привабливішим для розробників — компанія дозволила розміщувати будь-який soft та відмінила комісію. 
  • Зникне режим планшета. 
  • Підвищена швидкість роботи ОС за рахунок покращення системних компонентів платформи. Система відгукується трішки краще, проте це не особливо помітно. 
  • Моніторинг автозапуску додатків — відслідковує автозапуск програм, які автоматично при установці прописують це в налаштуваннях. Зручне нововведення. 
  • “Колаборація зі Spotify” — функція Focus Session, що призначена для концентрації на різних завданнях, знаходиться в додатку “годинник”. Користувач може увімкнути таймер зворотного відліку, встановити необхідний час на виконання роботи та запустити плейлист зі Spotify. Вважаємо це доволі сумнівним оновленням. 

Підсумок

Оновлення — це завжди круто, якщо вони дійсно позитивно змінюють і доповнюють попередні версії, прибирають баги, покращують дизайн та роблять систему зручнішою у використанні. Та чи є докорінними зміни у новій Windows 11? Гм, схоже що ні. Так, оновився дизайн, виглядає приємно, але ці зміни лише поверхневі і не торкнулись більшості інтерфейсу. 

З’явились віджети і макети, макети — це класна і реально потрібна штуковина для роботи. Але попри значну кількість змін, більшість з них не викликає якихось емоцій та захоплення. Вони є, ну і о’кей. Який в них сенс? Не зрозуміло. 

До того ж, поки Windows 11 досить сирий, він гальмує, не злагоджений та не особливо плавний. У нього відсутня підтримка Android-додатків, функціонал врізаний, є помилки у роботі. 

Чи варто вже переходити на нову операційну систему? Мабуть ні, краще дочекатись подальших її апдейтів та оновлень, які приберуть явні баги та помилки, оскільки помітно, що дороблялась Windows 11 нашвидкоруч в угоду встановленим строкам випуску.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.