Новини

Розмитнення авто, зміна реєстрації, подання заяви в РАЦС та інші послуги, що незабаром стануть доступними в додатку “Дія”

У лютому користувачі додатку “Дія” отримають доступ до нових державних послуг. Новація стосуватиметься можливості зміни реєстрації місця проживання без відвідування ЦНАПу, сповіщень про запити кредитної історії, онлайн-референдумів, послуг РАЦСу, каршерінгу та Diia City. Крім того анонсували введення послуги щодо розмитнення авто через додаток.

Детальну інформацію щодо нових послуг представлять під час проведення онлайн-презентації Diia Summit, що відбудеться 8 лютого. Учасники саміту зможуть дізнатись про:

  • досягнення Мінцифри та як ростуть проєкти; 
  • нові послуги, які приберуть зайву бюрократію, черги та перерви на чаювання;
  • нові електронні документи, що будуть доступними в додатку;
  • довідки, які можна буде отримати в один клік;
  • та нові проєкти, які стануть невід’ємною складовою «держави в смартфоні».

Детальніше про оновлення

Змінити реєстрацію місця проживання можна буде як через мобільний додаток, так і через сайт державного сервісу “Дія”. Наразі послуга перебуває на стадії бета-тестування. 

Актуальність цієї послуги підтверджується проведеним Мінцифри дослідженням. Воно показало, що кожного місяця до ЦНАПів звертаються з метою зміни реєстрації декілька сотень тисяч громадян. Проте через бюрократичну тяганину українцям зачасту приходиться ходити до ЦНАПу по декілька разів. А чоловікам ще й доводиться додатково відвідувати військкомат. Запуск нової послуги в додатку покликаний змінити цей статус-кво та полегшити процедуру отримання популярної послуги. 

В 2021 році ця послуга вже пройшла тестування в пілотному режимі в семи містах України. Це дозволило Мінцифри отримати якісний фідбек, напрацювати оптимальну модель роботи з військкоматами та виправити помилки, що виникали в процесі роботи. 

Наступними в додатку з’являться послуги РАЦСу. Мова, в першу чергу, йде про подання заяви для реєстрації шлюбу через “Дію”. Цікавою новинкою стане послуга “шерінгу” технічного паспорта на транспортний засіб третім особам. Водії зможуть завантажувати в додаток техпаспорт на автівку іншої людини. Звичайно з її погодження=)

Ще одне круте оновлення для водіїв

В Мінцифри анонсували нову послугу для автовласників — мова про можливість розмитнення автівки через додаток в автоматичному режимі. Вся процедура відбуватиметься через “Дію”, власник транспортного засобу зможе отримати всі необхідні документи, подати їх в електронній формі, оплатити митні збори та автоматично завершити оформлення. Це має не лише спростити та пришвидшити процедуру, а й прибере корупційні ризики, оскільки діджиталізація послуги видалить людину з даного рівняння. 

Коли стане доступною нова послуга? За словами міністра послуга з’явиться в додатку до кінця 2022 року. Зараз над цим працює парламент та Міністерство фінансів оскільки для запуску потрібні відповідні нормативні зміни. 

Який транспорт можна буде розмитнити через “Дію”? Поки мова йдеться про категорії, які розмитнюються найчастіше — легкові автомобілі, мотоцикли та скутери. 

Також в застосунку “Дія” з’являться онлайн-референдуми. Вони не матимуть юридичної сили, але допоможуть владі оперативно дізнаватись про думку суспільства з приводу вагомих та гострих питань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.