Новини

Роботи наступають! Склад в Україні, на якому працюють машини

Ще донедавна роботизація складських процесів виглядала справжньою утопією, тим більше коли справа стосувалась українських реалій. Що першим приходить на уяву при думці про склад? Більшості — холодне, темне, величезне приміщення десь за межею цивілізованого міста, в якому працюють чи то орки, чи то люди і катають тачанку з мішками =) 

Але все давно змінилось. Вже роками роботизацію на своїх складах впроваджує такий гігант торгівлі як корпорація Amazon. Холдинг Fozzy Group також запустив повністю роботизовану складську зону із роботами типу AGV (транспортні засоби з автоматичним управлінням) в селі на Київщині.
Завдання роботів — переміщення товарів у межах складу для подальшого  збереження, відбірки й завантаження. Що це дає? Це дозволяє компанії збільшувати ефективність роботи та обробки замовлень, скорочуючи час і забезпечуючи вищу точність їхнього збирання. 

А якщо в цифрах? Реалізація проєкту забезпечує: 

  • у 2-3 рази вищу продуктивність праці;
  • безпомилковість операцій досягає 99%. 

Як це працює? 31 робот у тестовому режимі (поки що) займається переміщенням товарів у межах складської зони. В той же час працівники складу продовжують самостійний прийом та відвантаження товарів. 

Вантажопідйомність одного робота становить 40 кг, швидкість переміщення — 2 м/с, автономність роботи — 10-12 годин, залежить від режиму експлуатації. Робот автоматично стає на зарядку і після її завершення приступає до виконання нового завдання. 

За мету розробники ставили зовсім не повну заміну людської праці, а підвищення її ефективності.«Завдяки цьому проєкту, ми зможемо вивільнити ресурс для роботи в інших напрямках, де потрібен більш інтелектуальний та персональний підхід», – підсумував керівник проєкту Департаменту розвитку складської логістики Сергій Мукоїд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.