Новини

Понад в 1000 разів енергоефективніші за звичайні GPU. Що відомо про нові чипи для майнінгу від Intel

Компанія анонсувала чип із високим хешрейтом, особливістю якого стало низьке енергоспоживання. Процесори зменшують як вуглецевий слід, так і рахунки за електроенергію.

Детальніше про розробку 

Intel всерйоз зацікавилась технологією блокчейн і зайнялась розробкою чипа, призначеного для майнінгу криптовалют. Компанія приділяє особливу увагу стійкості та стабільності. Тому Intel планує надати найбільш енергоефективні рішення з високою продуктивністю роботи. 

Новинка вже отримала назву — Bonanza Mine. Чип складе конкуренцію аналогічній продукції компаній Bitmain і MicroBT, і йому є чим похвалитись. 

Заявлена продуктивність Bonanza Mine — 137 TH/s в секунду при енергоспоживанні 18,2 Вт на 1 TH, а виконано його за 5-нм техпроцесом TSMC. Це дозволяє конкурувати чипу від Intel з найкращими ASIC для майнінгу, які сьогодні є на ринку. Що таке ASIC-майнери, як вони працюють і чим відрізняються від відеокарт ми вже писали раніше.

Однак є ще чимало невідомих технічних деталей, які компанія планує оголосити під час проведення заходу International Solid-State Circuits Conference. Згідно з наявною інформацією на 23 лютого 2022 Intel запланувала проведення презентації «Bonanza Mine: енергоефективний ASIC із наднизькою напругою для майнінгу Bitcoin». 

Випуск чипа розпочнеться в 2022 році. Виробництво нової продукції не має вплинути на відвантаження графічних процесорів, що готуються до релізу. Принаймні у цьому переконують представники Intel. Першими новинку отримають компанії BLOCK, очолювана колишнім гендиректором Twitter Джеком Дорсі (Jack Dorsey), Argo Blockchain та GRIID Infrastructure, з якими Intel вже має підписані контракти. 

Яка причина появи Bonanza Mine? 

Варто виділити два основних чинники, які стали каталізатором роботи компанії над чипами для майнінгу: перший (про який Intel заявляє публічно) та ще один.

1. Екологічна

Негативний вплив майнінгу криптовалют на довкілля став серйозною проблемою, і новий чип Intel Bonanza Mine спробує її вирішити. Енергоємні майнінгові установки часто отримують енергію від вугільних та газових електростанцій (що особливо актуально для Східної Європи та Азії), які завдають істотної шкоди навколишньому середовищу, а також можуть призвести до високих витрат на електроенергію та відключення енергопостачання. Тут варто згадати історію із Техаською енергетичною кризою, коли губернатору прийшлось публічно звертатись до майнерів з проханням зменшити інтенсивність роботи у разі проблем з електроенергією. А також компанію Tesla, яка минулого року вирішила продавати свої електромобілі за Bitcoin, але пізніше відмовилася від цієї ідеї, пояснивши це рішення надто високими енергетичними потребами мережі Bitcoin.

2. Економічна

Щодо економічної сторони, то чипи Intel Bonanza Mine можуть дати їй міцний плацдарм на прибутковому ринку майнінгу біткоїну. Intel також не обмежує продуктивність майнінгу своїх стандартних графічних процесорів Arc Alchemist, які незабаром з’являться на ринку, що дозволить їй конкурувати з AMD і Nvidia в інших видах майнінгу криптовалюти (наприклад, Ethereum).

Висновки

Таким чином Intel отримує подвійну стратегію, працюючи і з ASIC-майнерами, і з графічними процесорами, займаючи все більшу долю швидко зростаючого ринку блокчейну/криптомайнінгу. Підключення цих продуктів до глобальних ланцюгів виробництва та поставок, може допомогти компанії швидко розвиватися та уникнути деяких недоліків виробництва, які ми спостерігали у інших постачальників обладнання для майнінгу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.