Новини

Нові логотипи USB Type-C і що зміниться після впровадження єдиного стандарту?

Організація USB IF (Implementers Forum) представила нові логотипи для маркування зарядних пристроїв, кабелів та аксесуарів. 

Що з того звичайним користувачам?

Тепер дізнатися пропускну здатність кабелю стане ще простіше. Вона позначатиметься прямо на проводі. Крім неї, вказуватиметься і потужність. Все це має значно спростити життя користувачу.

Нові логотипи USB Type-C

Для тих виробників, які використовуватимуть логотип USB4, обов’язковим буде вказування на кожному аксесуарі швидкості передачі даних. А на блоках живлення, що підтримують потужність 240 W, з’явиться відповідне маркування. І вся ця перетрубація, імовірно — не за горами.

З чим пов’язані зміни?

Єврокомісія на засіданні 23 вересня запропонувала затвердити USB-C як єдиний зарядний пристрій для всіх смартфонів, планшетів, камер, навушників та ігрових консолей. Мета нововведення — покращити екологічне становище завдяки зменшенню електронних відходів, а також полегшити життя користувачу. Пояснюється це відсутністю потреби переходити з одного роз’єму на інший, адже до всіх пристроїв підходитиме універсальний кабель.

У разі ухвалення законопроекту виробники будуть змушені випускати свою продукцію із портом USB-C — на перехід їм буде виділено два роки. Такі зміни вимагають зведення усіх маркувань до єдиного стандарту, що, власне, вже відбувається.

Проте не всі компанії згодні з таким рішенням. В Apple, яка використовує у пристроях кабель Lightning, заявили, що таке рішення Єврокомісії стримуватиме інновації і, навпаки, збільшить відходи та лише роздратує покупців. Експерти також кажуть про лазівки, якими може скористатися яблучний гігант. Зокрема — просто включити в комплект перехідник. Крім того, вони висувають припущення, що Apple відмовиться від Lightning на користь власного бездротового зарядного пристрою MagSafe.

Для довідки: згідно з дослідженням Єврокомісії, станом на 2018 рік 50% гаджетів в ЄС використовували порт microUSB, 29% – USB-C, та 21% – роз’єм Lightning.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.