Новини

Небом та морем. Летюча яхта — транспорт майбутнього?

Концепт літаючої яхти представила італійська компанія Lazzarini Design Studio, яка має в своєму доробку низку незвичних проєктів: яхта, дизайн якої натхненний лебедем, шестимісна автівка-катамаран, що працює на електротязі, 25-метровий катамаран з каютами в кожному з’єднаному корпусі тощо. 

Детальніше про Air Yacht

Будова яхти нагадує поєднання двох дирижаблів або значно збільшений катамаран. Концепт створено з вуглецевого волокна. Він складається з двох 150-метрових дирижаблів, які поєднані чотирма мостами та центральним 80-метровим корпусом. Корпус має повний набір зручностей, які можна знайти на сучасних яхтах: величезна обідня зона, житловий простір, вертодром із супровідним гелікоптером наверху. На борту розташовано 11 кают, що розраховані на 22 пасажирів — по 5 кают з ванними кімнатами в кожному дирижаблі (так, дирижаблі в даному випадку виконують роль повноцінних житлових просторів), а також загальна кімната з круговим оглядом на 360 градусів у центральній частині. До того ж кожен дирижабль має панорамні ілюмінатори, що надають гостям чудовий огляд на навколишні краєвиди. 

 

 

Головна особливість Air Yacht в тому, що вона здатна рухатись як водою, так і повітрям. Рух забезпечують електричні ротори, що обертаються в протилежних напрямах, а також два балони з газоподібним гелієм. Під час польоту стислий гелій вивільняється та забезпечує достатню тягу для подорожі до 48 годин зі швидкістю 111 км/год. По воді яхта здатна неспішно рухатись зі швидкістю 9,3 км/год. Завдяки обертовості роторів Air Yacht має вертикальний зліт та посадку на воду.


Крім того, використання газоподібного гелію робить яхту значно екологічнішою як за літаки, які використовують авіаційне пальне, так і за класичні яхти та суда, які споживають дизель або бензин. 

На кого розрахований концепт?

У Lazzarini заявили, що Air Yacht не призначена для туристичних цілей, вона для тих, хто хоче володіти супер’яхтою. Таким чином, компанія створила елітний та екологічний варіант пересування по небу та по воді одночасно. До того ж він має футуристичний та доволі екстравагантний вигляд, і, щоб там не було, але проєкт заслуговує уваги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.