Новини

Навіщо Android 12 пропонує відключити 2G?

Користувачі помітили у деяких смартфонах на базі операційної системи Android 12 перемикач для відключення мереж 2G. Як стало відомо пізніше, цю функцію непомітно впровадив Google наприкінці минулого року. 

Яка мета нової функції? 

Вимкнення 2G має підвищити безпеку смартфонів. Android-експерт Мішаль Рахман попереджає, що зв’язок 2G небезпечний і вразливий до перехоплення, тому рекомендує його уникати. Також про це ще з 2020 року писала організація Electronic Frontier Foundation. 

Зв’язок GSM (2G) з’явився ще в далекому 1991 році, і тому ця технологія має безліч вразливих місць, а її система безпеки застаріла. З’єднання без значних потуг можна зламати в режимі реального часу для перехоплення дзвінків і текстових повідомлень, адже шифрування між вежами 2G і користувацькими пристроями є надто слабким.

Ще одна проблема — це відсутність аутентифікації від вишок до телефонів. А це дозволяє зловмисникам видавати себе за реальну вишку і перехоплювати комунікацію. Ну і крім цього, постійна активність 2G модема пришвидшує розряджання батареї. 

Як відключити 2G? 

Користувачі, які хочуть захиститись від можливих неприємностей, можуть знайти в налаштуваннях тумблер і активувати відключення 2G. 

Але, як завжди, є нюанси. Хоча нова функція з’явилась на Android 12, поки не всі пристрої можуть її використовувати. Для відключення 2G потрібне оновлення версії 1.6 Radio HAL, яке багато смартфонів, починаючи з Android 11, пропускають через вимоги Google GRF. Хто ж точно зможе прямо зараз увімкнути фільтр — це користувачі нових смартфонів, які мають стокову ОС Android 12.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.