Новини

Місто, яке обрало майнінг для обігріву

Норт-Ванкувер у Канаді може стати першим містом у світі, що обігріватиме будинки тепловою енергією, виробленою майнінгом біткоїнів. Міський енергооператор уже уклав 12-річний контракт з майнінговими компаніями MintGreen і CSO Blockstream на поставки тепла. 

Яким чином компанії акумулюватимуть тепло? 

Компанія MintGreen використовуватиме спеціальні цифрові котли. Вони і перетворюють більше 96% електроенергії, яка споживається для видобутку криптовалют, в теплову енергію. Остання ж чудово підійде для обігріву житлових та комерційних міських приміщень.

Обладнання вловлює тепло, яке виробляється при майнінгу, та направляє його в систему гарячого водопостачання District Energy, після чого тепло розподіляється серед населення. При цьому кожен мегават запобігатиме викиду 20 тисяч тонн парникових газів, які виділялися б при опаленні природним газом. 

Компанія планує повноцінно запустити систему до зими наступного року, що стане першим розгортанням цієї технології в таких масштабах. Для довідки: населення міста становить більше 50 тис. осіб.  

Чи є у цього проєкту якась передісторія? 

В 2019 році влада Північного Ванкуверу звернулась до жителів з пропозицією ще більшого скорочення викидів парникових газів, де кінцева мета — досягти нульового показнику у 2050 році. 

Для досягнення цих показників 2029-го року вступає в силу податок на викиди вуглецю, що становитиме 170 канадських доларів за тонну. Експерти вважають, що це призведе до росту ціни на природний газ і, відповідно, збільшення комунальних платежів. Саме тому влада Норт-Ванкуверу почала просувати програму енергозбереження, її метою є не лише покращення екологічного становища, а й зменшення комунальних платежів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.