Новини

Міфи про оперативну пам’ять, які варто забути

Без оперативної пам’яті (ОЗП) робота комп’ютера неможлива. Вона бере на себе відповідальність за “роботу процесів” у ПК. Але що ж вона такого робить? Оперативка запам’ятовує дані процесора, зберігаючи їх прямо в собі. Завдяки ній ви можете відкривати та працювати з додатками та будь-якими файлами. 

В інтернеті існує безліч міфів і легенд про ОЗП, які здаються правдою. Розвінчали основні з них. 

Навіщо тобі більше ОЗП? Ми часто чуємо — “Навіщо тобі ще більше оперативної пам’яті, якщо все і так нормально запускається”. Таких порадників краще не слухати. Від того, що ви поставите більше ОЗП буде тільки краще, адже програми працюватимуть швидше, як і комп’ютер в цілому.

То скільки потрібно ОЗП?

Існує один секрет у додатках на ПК. Навіть якщо у вас 8 ГБ оперативної пам’яті, то комп’ютер буде використовувати лише частину. Чому так? Тому що розробники програм роблять так, щоб ви могли користуватися декількома додатками одночасно. Якщо програми використовуватимуть максимум, то їм просто не вистачить ОЗП і комп’ютер почне гальмувати. 

Для нескладних завдань може вистачити і 4 ГБ, але вже при запуску браузера та пари-трійки інших додатків ваш ПК почне підвисати. За таких умов довго не пропрацюєш. Якщо ж ви хочете окрім базових офісних програм пограти в ігри, то тут однозначно слід збільшити ОЗП. Розробка ігор не стоїть на місці і вони вимагають продуктивнішого заліза від ПК. 16 ГБ пам’яті – це мінімум для геймерів, а враховуючи вимоги до ігор останніх років, то цей мінімум можна з легкістю подвоїти. О’кей, а скільки потребують відеомонтажери та користувачі, що працюють з графікою? Для них оптимальним об’ємом буде 32 ГБ та навіть більше.

Не варто ставити планки різних об’ємів або брендів, бо це шкідливо для ПК

Ще один міф, на який можна натрапити читаючи поради по апгрейду ПК. Якщо ви бачите статтю, яка видає цей міф за правду, то сміливо згортайте її.  

Залежно від комплектації, материнські плати мають від двох до чотирьох слотів для ОЗП. Це означає, що ви можете поставити від двох до чотирьох планок пам’яті в свій ПК. Якщо ви оберете планки різного об’єму та брендів — комп’ютеру нічого не буде, але щоб він видав максимальну потужність, бажано ставити все однакове. Тому що ОЗП добре працює з ідентичними планками. Це означає, що якщо у вас стоїть планка на 8 ГБ з частотою роботи 3600 МГц, то другу планку також краще обрати об’ємом 8 ГБ з частотою 3600 МГц. 

Також ви можете використовувати дві планки різних об’ємів. Наприклад: одна 8 ГБ, а інша 4 ГБ. В такому разі потрібно увімкнути двоканальний режим. Система бачитиме, що у вас дві планки по 4 ГБ, а 4 ГБ, які залишилися, робитимуть в одноканальному режимі.

А якщо я поставлю планки різної швидкості і частоти? Все просто, вони робитимуть на меншій частоті. 

Таким чином, використовуючи ОЗП від різних брендів, різних об’ємів і частот — ви не пошкодите ПК, та для отримання максимальної потужності слід ставити однакові планки. 

Чим більше об’єму, тим більше потужності!

Черговий міф з просторів інтернету. Оскільки це дещо хибне розуміння роботи ОЗП. Об’єм пам’яті дійсно важливий, проте є інша складова, яка серйозно впливає на потужність комп’ютера. Мова про частоту роботи ОЗП. 

Великий об’єм і висока частота – це одне із головних поєднань максимальної потужності в ПК. Чому ж? Великий об’єм пам’яті дозволяє зберігати об’ємні дані для процесора. А ось частота відповідає за те, як швидко будуть виконуватися команди, скільки відбуватиметься процесів за секунду. Чим вища частота – тим швидше процеси виконуватимуться, чим більший об’єм пам’яті — тим більше процесів можна виконувати одночасно.

Сьогодні існують такі типи (покоління) оперативної пам’яті за частотою: DDR2, DDR3, DDR4 та DDR5. Чим вищий тип — тим вищу частоту має ОЗП. Найпоширеніші типи ОЗП сьогодні — DDR4, для них оптимальною є частота 3600 МГц. Це одна з кращих частот, на якій комп’ютер працює швидко та стабільно, забезпечуючи, при достатньому обсягу пам’яті, високу продуктивність та потужність вашого ПК. 

Висновки

Якщо ви вирішили покращити свій комп’ютер, то запам’ятайте: 

  • Більше оперативної пам’яті — краще. Але виходьте із своїх завдань та призначення комп’ютера. 
  • На ПК можна ставити планки різних об’ємів, частот, брендів, але тоді знизиться продуктивність роботи. Тому бажано ставити планки ОЗП з однаковими об’ємом та частотою. 
  • Більшої потужності можна досягти за умови збільшення об’єму та частоти ОЗП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.