Новини

Міцніший за сталь. У США створили надлегкий ”неймовірний” матеріал

Інженери та хіміки з Массачусетського технологічного інституту (МІТ) розробили матеріал, який вдвічі міцніший за сталь та легкий як пластик. Більш того, технологія дозволяє з легкістю виробляти його у великих кількостях та застосовувати у різноманітних сферах. 

Детальніше про матеріал 

Вчені давно працювали над тим, щоб змусити мономери пластмас рости лише в одній площині, адже це дозволило б утворювати надзвичайно міцний та легкий матеріал. І ось в лабораторіях МІТу вдалось досягти цього вперше. 

Назва нового полімеру 2DPA-1. Головна його особливість — здатність складатися в плоскі 2D листи, на відміну від інших полімерів, які утворюють одномірні ланцюги, схожі на спагетті. 

Професор хімічного машинобудування Майкл Країно та його колеги вигадали новий процес полімеризації, який дозволяє створювати двовимірний лист — поліарамід. В якості мономерних будівельних блоків використовували меламін, що має структуру кілець з атомів вуглецю та азоту. У потрібних умовах мономери можуть зростати лише у двох вимірах, утворюючи диски. Ці диски укладаються один на одного, утримуючись за рахунок водневих зв’язків між шарами. Це дозволяє синтезувати неймовірно міцний матеріал, який можна наносити тонкою плівкою на поверхню. 

Де його можна застосувати? 

2DPA-1 витримує навантаження в шість разів більше, ніж здатне витримати куленепробивне скло. Має вагу пластику, вдвічі міцніший за сталь та захищений від проникнення газів і рідин.

Можливість нанесення тонкою плівкою полімеру на будь-які поверхні дозволяє використовувати новий матеріал для захисту екранів мобільних телефонів, в якості міцного покриття для автомобільних деталей та при зведенні будівель і мостів. Для цього розробники вже почали реєструвати відповідні патенти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.