Новини

Вірусам тут не місце! Новий матеріал перетворить на антибактеріальну будь-яку поверхню

Дослідники з Корейського інституту матеріалознавства (KIMS) під керівництвом доктора Чанг Су Кіма розробили новий матеріал, що наділяє антибактеріальними та противірусними властивостями поверхні, на які наноситься. При цьому він не змінює фізичних властивостей продуктів. Це досягнення може допомогти в боротьбі з низкою вірусних інфекцій, зокрема — з COVID-19 і грипом.

Дверні ручки, кнопки ліфта, поручні у транспорті та інші поверхні, яких щодня доторкаються сотні людей, слугують джерелом інфекцій. Оскільки вони зберігають на собі мільйони вірусів та мікробів, то легко стають достатньо небезпечними для людини, особливо під час епідеміологічних загроз. Людство вже навчилось устилати їх антибактеріальними плівками або аналогічним покриттям, яке може зменшити передачу інфекції. Однак властивості цих речовин мають короткочасну ефективність, що ускладнює підтримку їхньої довгострокової антибактеріальної стійкості. Крім того, процес їх застосування може зайняти багато часу, оскільки вимагає додаткової роботи з нанесення або виготовлення плівки. 

Дослідницька група KIMS розробила антибактеріальний та противірусний матеріал, що здатний підтримувати достатню кількість іонів металів, щоб усунути ці недоліки. Вчені продемонстрували, що додавання невеликої кількості матеріалу збільшує антибактеріальні властивості об’єкту до 99,99%. До того ж антивірусні властивості були збільшені в десять разів всього за дві години — без зміни оптичних, термічних або механічних властивостей продуктів оброблення. 

Новий матеріал використовується в якості добавки, тому за допомогою нього можна виконувати процес затвердіння ультрафіолетом і нагріванням без додаткової обробки. До того ж він виготовлений з нетоксичних речовин, що не містять органічних антибактеріальних агентів і наноз’єднань. 

Де знадобиться винахід? 

Ця технологія може широко застосовуватися для виробництва плівок для дисплеїв, функціонального текстилю, покриття для побутової техніки, меблів та вікон, матеріалів для внутрішньої та зовнішньої обробки автомобілів, продуктів для кухні, ванної кімнати, сантехніки, медикаментів та багато іншого.

Дослідники вже проводять серійні випробування спільно з деякими компаніями, які збираються використовувати цей матеріал. 

“Ми не пошкодуємо зусиль для боротьби з новими інфекційними захворюваннями в епоху пост-COVID-19, коли інтерес людей до особистої гігієни значно зросте”, — запевнив доктор Чанг Су Кім.

Джерело: https://www.healtheuropa.eu/material-makes-any-surface-antibacterial-antiviral/113592/.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.