Новини

Майнити на 30-річному ноутбуці? Легко, і цей “дідусь” навіть принесе прибуток

Майнер дав старенькому Toshiba T3200SX 1989 року друге дихання. Він зумів за допомогою спеціальної програми добувати на ньому біткоїн.

Toshiba T3200SX працює на основі процесора MS-DOS з 16-бітною операційною системою і не підходить для повсякденних задач. Програміст розробив спеціальне програмне забезпечення, написавши код в С++, яке дозволяє опрацьовувати операції в блокчейні зі швидкістю 15 хешів в секунду. За такого темпу майнеру доведеться бути дууже терплячим, адже отримати долю біткоїна вартістю 1$ вийде аж через 584 млн. років. 

Ключовим для проєкту став алгоритм SHA256. За словами ентузіаста він писав декілька варіантів коду на мові C++, але вони неправильно працювали через різний розмір змінних в 16 і 32-бітних компіляторах — програмах, що переводять текст в набір машинних кодів. Наразі готова до застосування  програма є у відкритому доступі на сервісі GitHub. 

Проте Toshiba T3200SX був не першим експериментом автора. Спочатку розробник запустив програму на ще старішому ноуті Toshiba T1100 Plus 1986 року з тактовою частотою 7,1 МГц та продуктивністю 3,6 хеша в секунду. З ним 1$ вдасться заробити аж через 2 млрд. років. 

Окрім низької продуктивності 30-річних комп’ютерів, вони під навантаженням споживають близько 39 Вт потужності, що обійдеться власнику такої “ферми” в США приблизно в 3,30 $ на місяць. Тобто за кожен зароблений долар він втратить 23,1 млрд. доларів на оплату послуг комунальних компаній. Бізнес-план явно так собі =)

Підсумуємо 

Зрозуміло, що добувати криптовалюту з допомогою таких “дідусів” — процес явно не рентабельний. Адже сьогодні найпродуктивніші ASIC-майнери виробляють 110 терахешів в секунду, що в 100 трильйонів разів більше, ніж T3200SX. А ферми для майнінгу криптовалют складаються з десятків та сотень відеокарт і ASIC-майнерів. Проте цим експериментом розробник довів, що майнити можна навіть на таких “динозаврах”, а також показав неймовірну різницю між ґаджетами минулого та сьогодення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.