Новини

Компакт-диск на 500 Тб, що дозволяє зберігати інформацію 14 млрд років

Компакт-диск об’ємом 500 Тб створили вчені з Саутгемптонського університету у Сполученому Королівстві (так-так, британські вчені, але в даному випадку це не просто обґрунтування якоїсь вигадки=)).

Новацією є “п’ятивимірний” кварцовий диск діаметром 127 мм та товщиною в 4 мм, а також метод його записування. 

Що в ньому такого визначного? 

За заявою вчених на диск можна записати 500 Тб даних, що можуть зберігатися до 14 млрд років.

Новизна полягає в методі 5D-запису, який здійснюється лазерними мікроімпульсами на кварцовому склі. Він у 10 тис. разів щільніший, аніж на дисках Blu-ray. Під час запису диску імпульси створюють в ньому об’ємні мікрокристали. Довжина, ширина і висота кожного мікрокристалу, а також сила і поляризація імпульсу світла, що повертається від нього під час зчитування, дають тих самих «п’ять вимірів», у яких можна закодувати дані.

Метод забезпечує швидкість запису до 225 Кб/с, але не поспішайте розчаровуватись! При використанні лазера з частотою 40 МГц швидкість збільшується до кількох мегабайт за секунду, що в сумі з високою ємністю та неймовірним терміном служби робить ці диски та 5D-запис реально цікавим та практичним досягненням. 

Нова технологія може швидко знайти практичне застосування, адже великооб’ємний диск з необмеженим терміном роботи знадобиться як музеям, архівам, бібліотекам і державним органам, так і користувачам, які мають потребу в зберіганні величезних об’ємів даних. Актуальною технологія буде й для медицини, зокрема, коли остання зіштовхнеться з необхідністю зберігати інформацію про чиюсь ДНК.

Коментарів по темі “Компакт-диск на 500 Тб, що дозволяє зберігати інформацію 14 млрд років

  1. Ольга :

    Послання для нащадків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.