Новини

Інтернет подорожчає. Чому провайдери підвищують ціни?

Про подорожчання інтернету заявила Інтернет асоціація України (ІнАУ). Причиною стало спірне рішення Окружного адмінсуду Києва. Він відкрив дорогу для впровадження неринкового мита на кабельну продукцію у розмірі 20%, заблокувавши рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

Держпрограми по інтернетизації України опинились під загрозою зриву, про що зазначили в ІнАУ. Все через підвищення вартості на кабельну продукцію. Також це призведе до монополізації ринку та до того, що зменшиться кількість виробників в Україні. А це, своєю чергою, призведе до дефіциту, підвищення цін і погіршення якості продукції

Як це вплине на ціну для користувачів? 

Варто зазначити, що у будівництві нових телекомунікаційних мереж частка кабелю у матеріалах сягає 90%, що вплине безпосередньо на ціну для споживачів. Роздрібні тарифи на широкосмуговий доступ до мережі зростуть на 7-12%.

У кожній області провайдери встановлюють свої ціни, але широкосмуговий доступ подорожчає по всій Україні. Одночасно з інтернетом зростуть ціни і на телебачення. Українці платитимуть в середньому на 20% більше, ніж зараз, через подорожчання авторських прав на контент.

Провайдери також будуть змушені переглянути тарифи через чергове зростання мінімальної заробітної плати. За оцінками ІнАУ прайс дрібних компаній зросте в середньому на 30 грн, великих провайдерів — на 30%. 

Коли це станеться?

«В разі впровадження мита єдине, що ми можемо зробити, щоб вижити як провайдер — перекласти додаткову вартість на плечі користувачів. Ближче до Нового року треба очікувати зростання інтернет-тарифів», — зазначили в ІнАУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.