Новини

24 ядра і 32 потоки. Коли Intel випустить процесори Raptor Lake?

Голова компанії Intel Пет Гелсінгер під час зустрічі з інвесторами підтвердив, що на 2024 рік у компанії заплановано вихід трьох серій продуктів. 

Деталі

Компанія вперше представила інженерний зразок процесора Raptor Lake на базі гібридної архітектури. Особливості новинки: 

  • 24 обчислювальних ядра (8 Performance і 16 Efficient);
  • підтримка 32 потоків;
  • процесори Raptor Lake виготовлятимуться на базі техпроцесора Intel 7;
  • роз’єм LGA1700 і підтримка пам’яті DDR4;
  • покращений потенціал розгону.

Таким чином, кількість енергоефективних ядер збільшено вдвічі, у порівнянні з чипами Alder Lake. 

Також Intel вперше офіційно підтвердила, що процесори сімейства Meteor Lake в якості клієнтських продуктів (серія Intel Core) замінить лінійка Arrow Lake. Чипи використовуватимуть ту ж платформу, що й Meteor Lake. 

В Intel Arrow Lake буде використано три технологічні вузли: Intel 4, Intel 20A та технологію External N3. Для лінійки Lunar Lake, орієнтовний запуск якої відбудеться після 2024 року, компанія підтвердила використання Intel 18A і неназваної зовнішньої технології. Ці процесори перейдуть на ще більш “тонкі” норми. 

 

У 2024 році лінійка серверних процесорів Intel також отримає різні ядра: Performance та Efficient. Intel підтвердила випуск серверних серій Granite Rapids та Sierra Forest на 2024 рік. При цьому Granite Rapids прийде на зміну Emerald Rapids, а Sierra Forest представлятиме новий сегмент, в якому використовуватимуться виключно ядра Efficient. Тобто, процесори Xeon під назвою Sierra Forest не матимуть гібридну архітектуру, а отримають лише один тип ядра. Процесори Granite Rapids та Sierra Forest вироблятимуться з використанням техпроцесу Intel 3. 

Коли очікувати вихід нових процесорів? 

Вихід процесорів Intel Core 13 покоління очікується в другій половині 2022 року. Лінійка Arrow Lake стане серією Core 15 покоління та готуватиметься для випуску у 2024 році. 

Випуск серверних процесорів лінійки Xeon заплановано в такому порядку: 

  • У 2023 році Emerald Rapids з ядрами P-core наступного покоління на базі техпроцесу Intel 7. Процесори збережуть сумісність на рівні роз’єму з сімейством Sapphire Rapids, але при цьому отримають більшу продуктивність, поліпшення у сферах пам’яті та безпеки;
  • 2024 року вийде сімейство Sierra Forest – перша лінійка Xeon на базі енергоефективних ядер E-core, призначена для центрів обробки даних;
  • також у 2024 році з’явиться сімейство Granite Rapids, для якого передбачено перехід із техпроцесу Intel 4 на Intel 3.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.