Новини

Електросуперкар родом з України. Що відомо про проєкт від дизайнера McLaren?

Kraina 225 Shooting Brake Coupe — це проєкт національного електричного спортивного автомобіля класу «люкс», що розробила команда українських дизайнерів та айтішників. 

Хто став головним розробником проєкту? 

Ідеологом та головним розробником Kraїnи 225 став Максим Шкіндер — стиліст та найвідоміший з українських автомобільних дизайнерів. 35-річний митець родом з Енергодару вже 7 років працює на посаді старшого дизайнера екстер’єрів у британській компанії McLaren, відомій своїми елітарними суперкарами та командою Формули-1. Крім того в розробці взяли участь однодумці Максима з різних областей промислового дизайну та IT-технологій (Антон Ніколаєв, Володимир Панченко, Віталій Енес, Сергій Воронов). 

Що надихало творців? 

“Група однодумців об’єдналася у спробі створити український електромобіль з конкурентоспроможним дизайном, який черпає натхнення у місцевій промисловій спадщині – літаках Антонова, Державному космічному агентстві України у Дніпрі, київській архітектурі тощо,” – повідомив Максим Шкіндер.

Формою суперкара став дуже нетривіальний тип кузова Shooting Вrake. Так називають універсали, побудовані не як звичайні на базі седанів, а трансформовані з купе. KRAINA 225 – чотиримісне електричне купе довжиною близько 5 м. Автівка має обтічний силует зі скошеною задньою частиною та панорамним дахом.

Цифра “225” в назві суперкара запозичена у найбільшого вантажопідйомного літака за всю історію світової авіації: «АН-225 названий його конструкторами «Мрією», що означає «Створений уявою, фантазією». Останні кілька десятиліть став об’єктом захоплення для дітей і дорослих у всьому світі. Ми прагнули створити дещо близьке до його значущості та унікальності, насамперед за своїм візуальним ефектом», — поділився Максим.  Власне літак став основним джерелом натхнення для дизайнерів, тому його і відобразили в назві. 

Чи варто очікувати реалізації проєкту та втілення у металі? 

За словами автора, це некомерційний, чисто концептуальний проєкт, спрямований на дослідження та експерименти. Поки KRAINA 225 Shooting Brake Coupe існує тільки на рендерах, проте шанс на реалізацію концепції “в об’ємі” залишається.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.