Новини

Дорожча — не значить підходяща. Як обрати карту пам’яті для відеореєстратора

Виробники пам’яті не просто так вказують для чого вона призначена. Більшість користувачів через незнання чи байдужість ігнорують ці вказівки та дивляться лише на ціну і швидкість. Проте дарма.

На які характеристики дивитись, обираючи карту для відеореєстратора?  

1. У всіх карт пам’яті обмежена кількість перезапису. Тому основною характеристикою карт пам’яті для відеореєстраторів є не швидкість та об’єм, а наробіток між відмовами, який вказує скільки разів на карту можна буде перезаписувати дані перед тим, як вона стане непридатною для використання.

В картах microSD, що характеризуються підвищеною надійністю і збільшеним строком експлуатації, використовується флеш-пам’ять MLC NAND. В багатьох виробників вони іменуються лінійкою Endurance. Такі карти здатні перенести найбільшу кількість циклів перезапису. В той час як в звичайних “швидких” картах microSD використовується флеш-пам’ять TLC NAND. Якщо MLC витримують близько 10 тисяч циклів перезапису, то TLC — 3-4 тисячі, а найдешевші чіпи QLC переживуть лише тисячу циклів. 

Саме тому карти з пам’яттю MLC NAND рекомендуються в якості спеціалізованих високонадійних рішень для відеореєстраторів. Час безперервного використання таких карт становить кілька років. Тому, при виборі карти для реєстратора, потрібно шукати в описі словосполучення High Endurance — висока надійність. 

Кілька слів про карту Samsung EVO Plus. Цікавим є той факт, що вона є найпоширенішим подарунком до реєстраторів і часто рекомендується для використання з ними. Але Samsung EVO Plus не бажано ставити у відеореєстратори. Ця недорога карта використовує простий контролер і тип мікросхем TLC, що значно скорочує термін експлуатації карти (при активному використанні — до кількох місяців). 

2. Швидкість запису. В інструкціях до відеореєстраторів зазвичай вказується, що пристрій може функціонувати тільки з картами 10-го класу швидкості. Це означає, що ця флеш-карта може вести запис зі швидкістю 10 Мб/c і більше. 

Карти пам’яті Ultra High Speed ​ (UHS) бувають двох видів: 

  • карта зі швидкістю UHS 1 — від 10 Мб/с, підійде для запису відео формату HD/FullHD;
  • більш просунута модель, що має маркування UHS 3 — зі швидкістю від 30 Мб/c, підійде для запису з якістю QHD/4K.

3. Формат — SD (Secure Digital), microSD, microSDHC, microSDXC, CompactFlash. З цим критерієм все просто: потрібно купувати такий формат, який підтримує відеореєстратор.

4. Обсяг пам’яті. На об’єм впливає тип карти. Зокрема, карти microSDHC мають обсяг до 32 ГБ, а microSDXC — від 32 ГБ і більше.

Під час вибору слід орієнтуватись не лише на рекомендації виробника пристрою відеофіксації,  а й врахувати, що чим нижча якість і роздільна здатність відео, тим менший обсяг пам’яті потрібен. А для пристроїв з ультра високою якістю запису потрібні карти з великим об’ємом.

Наприклад, карта пам’яті на 32 Гб вміщує до 160 хвилин відео формату Full HD і до 120 хвилин — у разі запису формату 4K. Тому, чим меншу флешку ви обираєте, тим менш тривале відео зможете записати. 

Що буде, якщо використовувати непідходящу карту пам’яті у відеореєстраторі? 

Все залежить від того, в якому режимі працює відеореєстратор: безперервному або циклічному.

1. У безперервному режимі запис ведеться весь час, поки на карті пам’яті не закінчиться місце. Якщо пам’яті не вистачає, то відеореєстратор просто перестає зберігати відомості і відновлює збереження лише після форматування. Мінус — якщо накопичувач переповнений, в потрібній ситуації запис не відбудеться. 

2. Циклічний режим відрізняється тим, що дані відображаються частково і зберігаються як кілька окремих файлів. Один цикл може тривати в середньому 3-15 хвилин. Коли флешка заповниться, пристрій зітре з неї старі файли, щоб зберегти нові. Мінус – потрібний водієві цикл може перезаписатись.

Висновки

Отже, ідеальна карта для відеореєстратора використовує флеш-пам’ять TLC NAND, позначається як High Endurance або Endurance, що вказує на її надійність. Крім того, має 10-й клас швидкості, формат microSDHC або microSDXC та об’єм від 32 Гб, швидкість читання/запису від 30 Мб/с. 

Карти пам’яті, що ідеально підійдуть для відеореєстратора:

Kingston Endurance 32Gb class 10 А1 (R95MB/s, W30MB/s)
Артикул – SDCE/32GB

Kingston Endurance 128Gb class 10 А1 (R95MB/s, W45MB/s)
Артикул – SDCE/128GB

Patriot High Endurance 32Gb class 10 V30 (R-95MB/s)
Артикул – PEF32GE31MCH

Patriot High Endurance 64Gb class 10 V30 (R-95MB/s)
Артикул – PEF64GE31MCH

Patriot High Endurance 128Gb class 10 V30 (R-95MB/s)
Артикул – PEF128GE31MCH

SanDisk High Endurance 64Gb class 10 V30 (100Mb/s) (adapterSD)
Артикул – SDSQQNR-064G-GN6IA

SanDisk High Endurance 128Gb class 10 V30 (100Mb/s) (adapterSD)
Артикул – SDSQQNR-128G-GN6IA

SanDisk High Endurance 256Gb class 10 V30 (100Mb/s) (adapterSD)
Артикул – SDSQQNR-256G-GN6IA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.