Новини

Чому саме зараз варто видалити Google Chrome

Chrome збирає конфіденційні дані зі смартфону без сповіщення користувача та використовує їх для монетизації. Про це в своїй колонці на Forbes написав експерт з кібербезпеки Зак Доффман. Він порівнює Facebook та Chrome, і порівняння виходить не на користь останнього. Експерт зазначає, що Facebook — найжадібніший збирач даних в світі, але не “найуспішніший” в плані використання і монетизації. Цей титул варто віддати Google. Якщо Facebook/Meta збирає інформацію для себе, то Google легко ділиться нею з іншими. 

Браузер дозволяє сторінкам, які ви відвідуєте, отримувати доступ до датчиків на вашому смартфоні. Датчик руху в Android і Chrome за замовчуванням доступний для всіх сайтів в інтернеті, в той час як iOS і Safari захищають доступ до нього через необхідність дозволу. Chrome слідкує за пересуванням користувачів навіть в режимі інкогніто. 

Дослідники з чотирьох американських університетів з’ясували, що скрипти сторонніх сайтів отримують доступ до датчиків смартфону з метою вимірювання взаємодії з рекламою і перевірки показів реклами. 

Попри твердження компанії Google про безпечність використання браузера та про наявність з 2019 року інструменту, який блокує доступ сайтів до датчиків вашого смартфону, сам браузер рекомендує його не забороняти. Та навіть, якщо ви вирішите вимкнути доступ, датчики все одно працюватимуть. 

Так, на Android ви можете знайти та вимкнути датчик руху. Але як часто користувачі активно змінюють налаштування, щоб захистити базову конфіденційність? Насправді досить малий відсоток користувачів знає про ці проблеми, і ще менше готові виконувати багатокрокові інструкції, щоб змінити основні налаштування системи. Це особливо актуально, коли Google позначає такі налаштування як «рекомендовані». Більш того, додаток Chrome уже встановлено на більшості пристроїв Android, і його не можна видалити. 

Проблему конфіденційності загострює меркантильна філософія компанії, згідно з якою ви — продукт, який потрібно монетизувати, щоб ще більше підвищити рівень прибутковості. Вашу поведінку можна відстежувати і використовувати цю цінну інформацію для створення найвпливовішої у світі платформи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.