Новини

ASIC-майнери: що це, як працюють та чим відрізняються від відеокарт?

Час, коли криптовалюту можна було успішно майнити на домашньому комп’ютері, використовуючи для цього потужність процесора та відеокарти, вже став історією. Адже алгоритми, за якими добувається крипта, постійно ускладнюються та потребують більшої обчислювальної потужності від заліза. Тому сьогодні найефективнішим обладнанням для майнінгу є ASIC-майнери.

Що таке ASIC-майнінг? 

Тут все доволі просто. Це вид майнінгу з використанням ASIC-майнерів для видобутку криптовалют. ASIC — це абревіатура англійського терміну «Application Specific Integrated Circuit», що буквально означає спеціалізовану інтегральну схему. 

Асік являє собою мікрочип, заточений на виконання задач конкретного виду. Оскільки майнінг — це виконання величезної кількості важких математичних обрахувань з метою отримання нагороди (монети) за знаходження нового блоку. А кожна криптовалюта побудована на конкретному алгоритмі кешування. То ефективнішим буде те обладнання, яке розроблене під роботу в конкретному алгоритмі. Таким чином ASIC-майнер досягає прискорення і підвищення результативності обчислювальних процесів на противагу багатозадачним приладам. 

Який вигляд має сучасний асік-майнер?

Це блочний апарат, що вимірюється десятками сантиметрів у довжину, ширину та висоту при середній вазі 6-8 кг. Складається з елементів: 

  • Плата з сотнями мікросхем — відповідають безпосередньо за проведення обчислень;
  • Блок оперативної пам’яті — забезпечує програмне функціонування; 
  • Система охолодження — складається з кулерів, радіаторів;
  • Роз’єми для з’єднання з іншими приладами;
  • Корпус, в якому це все встановлено. 

Як працює ASIC? 

Ми вже писали, що всі криптовалюти, які можна майнити, працюють на конкретних алгоритмах хешування, що відповідають правилам криптографії. Основною особливістю асік-майнера є підтримка лише одного алгоритму. Тому він зможе майнити лише ті монети, які базуються на алгоритмі, з яким працює прилад. 

Для прикладу: асіки, на яких майнять біткоїн, працюють з алгоритмом SHA-256 (на цьому ж алгоритмі побудований Bitcoin Cash (BCH). У випадку з Ethereum (ETH) — це Ethash, Litecoin (LTC) — Scrypt, Dash (DASH) — X11 тощо. Тобто, коли ви купуєте асік заточений під біткоїн, ви не зможете на ньому майнити Ethereum чи Litecoin, така от історія.  

Якщо виробник зазначає, що на їхньому асіку можна майнити декілька різних валют, то такі майнери фактично містять в собі декілька незалежних чипів, які відповідають за роботу в різних алгоритмах. 

І ця вузька сфокусованість начебто є добрячим таким недоліком, проте саме вона дозволяє бути ASIC-майнерам в десятки разів продуктивнішими (15–60 TH/s) та енергоефективнішими, ніж відеокарти. Щоб отримати продуктивність сучасного асіка, потрібно скласти ферму з десятка топових відеокарт. При цьому енергозатрати ферми будуть в декілька разів вищими — 5-10 кВт проти 1-2 кВт асіка. 

Що це дає простою мовою? Неймовірно висока продуктивність + низькі енергозатрати = набагато швидше знаходження хеша, що відповідає створенню нового блоку, та наступне отримання нагороди за це. Тобто ви зможете при меншій платі за електроенергію та за коротший час отримувати ті ж кошти, для отримання яких відеокартам прийдеться працювати довше та за вищої собівартості (вартості світла, в першу чергу). 

 

 

Попри значну кількість переваг ASICи мають кілька недоліків: 

  1. Специфіка ASIC-майнерів в тому, що вони працюють з одним алгоритмом і чітко спеціалізовані на здійсненні математичних обчислень (видобутку крипти). Тому у випадку знецінення криптовалюти чи у разі її переходу на інший алгоритм — це обладнання стане непотрібним. Адже використовувати його як відеокарту для геймінгу чи інших задач у комп’ютері не вийде. 
  2. Враховуючи швидку еволюцію апаратного забезпечення та постійне ускладнення видобутку криптовалюти, ASIC-майнери достатньо швидко застарівають. Проте ця проблема стосується не лише їх, а всього майнінг-обладнання загалом. 
  3. Використовуваний асік важче продати, ніж відеокарту. На це також впливає страх покупців, що вони можуть за немалі кошти придбати вже не працююче обладнання. Але тут є одне рішення — купувати у перевірених дилерів, які можуть надати гарантію навіть на вживану продукцію. 
  4. Ферми з асіків все одно споживають велику кількість енергії. Через це вони виділяють багато тепла і потребують потужних систем охолодження. А це додаткові витрати. 
  5. Ну і ще одним недоліком можуть бути труднощі з покупкою. Як нові, так і вживані ASIC-майнери важко дістати, та ще важче придбати їх в хорошому стані. 

Висновки:

Подібне поєднання продуктивності у зв’язці з невеликим споживанням енергії робить асіки більш привабливими для майнерів, порівняно з іншими пристроями. А в деяких випадках, наприклад з Bitcoin, ASIC — це в принципі єдиний спосіб отримати прибуток від майнінгу при існуючих факторах та складності мережі. Тому цілком природно, що ці прилади набули такого широкого поширення та є по праву найкращим залізом для майнінгу. Принаймні поки що =)

Отримати вигідні пропозиції по ASIC-ам можна в Kosmotech!

Заповніть форму на цій сторінці, і наш спеціаліст зателефонує вам та запропонує ефективні варіанти під ваші потреби!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.