Новини

Apple готова продавати запчастини для ремонту iPhone і Mac всім охочим

Спочатку можна буде купити дисплей, акумулятор і модуль камери. Інші деталі стануть доступними згодом. 

“Право на ремонт” 

Майстри техніки з США вже який рік закликають на законодавчому рівні розширити доступ до інструкцій з ремонту Apple та її оригінальних запчастин. Apple завжди виступала категоричним противником таких змін, аргументуючи це можливими проблемами з безпечністю та погіршенням продуктивності через сторонні комплектуючі. Що змусило компанію змінити позицію? 

Минулого року в США вирішили побороти “несправедливі антиконкурентні обмеження” на ремонт товарів. І рішенням Федеральної торгової комісії (FTC) зобов’язали Apple дати “зелене світло” на продаж деталей та можливість самостійного ремонту товарів, в обхід послуги AppleCare+.

До того ж самостійний ремонт та доступ до деталей — це ще одна перспективна розробка Європарламенту, що зовсім скоро вступить в дію. Apple вирішила не чекати на рішення влади і зробила це першою, продемонструвавши свою «лояльність» до користувачів.

Коли та хто зможе користуватись новою програмою? 

Спочатку нові правила почнуть діяти для iPhone 12 та iPhone 13 і лише в США. Згодом почнеться продаж запчастин для ремонту комп’ютерів Mac, що працюють на процесорі Apple M1. В інших країнах програма почне діяти впродовж 2022 року.

Програма Self Service Repair насамперед призначена для технічних спеціалістів з відповідними знаннями та досвідом. До того ж Apple повідомила про можливість для майстерень проходити сертифікацію і укладати договір з компанією в межах “Програми незалежного ремонту”. 

Клієнти зможуть замовляти деталі в інтернет-магазині Apple, і разом із запчастинами вони отримають відповідні інструкції по заміні начиння. Всього в магазині буде представлено більше 200 запчастин та інструментів. 

Що кажуть експерти? Чимало хто налаштований скептично. На їхню думку дозвіл не спеціалістам ремонтувати складну техніку може призвести до маси позовів від горе-ремонтників, яким буде відмовлено у гарантії через варварське втручання у нутрощі пристроїв. Проте Apple — компанія, яка продумує кожен свій крок, тому зможе убезпечити себе від ризиків. 

Якою буде вартість деталей? Така інформація поки відсутня. Проте користувачі, які здадуть відпрацьовані компоненти, отримають знижки на подальші покупки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.