Новини

Адаптер для встановлення модуля пам’яті DDR4 у слот для модуля DDR5. Нова розробка Asus

У мережі знайшли незвичайну розробку компанії ASUS. Мова йде про експериментальний перехідник. Він дозволяє використовувати модулі пам’яті стандарту DDR4 на материнських платах для процесорів Alder Lake, оснащених тільки роз’ємами DIMM для модулів пам’яті DDR5.

Чим відрізняються DDR4 і DDR5?

Моделі обох стандартів мають однакову кількість доріжок (288 штук). Попри це конструктивно модулі пам’яті четвертого і п’ятого поколінь разюче відрізняються. Ключі для встановлення модулів розташовані в різних місцях, як показано нижче.

Також оперативка DDR5 відрізняється від своєї попередниці наявністю на модулях пам’яті інтегральної схеми управління живленням (PMIC). У випадку з DDR4 ці елементи знаходяться безпосередньо на материнській платі.

Звідки взявся новий перехідник?

Інформацію про новий перехідник «DDR5 to DDR4» розмістив китайський відеоблогер 林大餅Bing. Друкована плата має роз’єми для двох типів пам’яті. На самому перехіднику також є елементи PMIC.

Контролер пам’яті процесорів Alder Lake підтримує і DDR4, і DDR5. До того ж виробники материнських плат випускають моделі з підтримкою або лише старого, або лише нового стандарту пам’яті. Тому якщо при складанні системи буде використана плата з підтримкою DDR4, оновити тільки пам’ять у майбутньому не вийде — доведеться змінювати і плату. Тут на допомогу і прийде адаптер ASUS: через нього можна тимчасово підключити стару DDR4, а вже потім замінити її на DDR5.

Зауважимо, що перехідник не конвертує сигнали та протокол DDR4 у сигнали та протокол DDR5. Так що старі модулі не працюватимуть швидше. Завдання експериментального перехідника ASUS у тому, щоб буквально переключити контролер пам’яті процесора з режиму DDR5 в режим DDR4.

Попри всі плюси у перехідника, він має і недолік. Його розмір зумовлює значну довжину доріжок. Через це використати з перехідником дуже швидкі типи пам’яті не вийде.

Однак китайський відеоблогер продемонстрував неабияку працездатність експериментального пристрою. Він запустив модулі пам’яті DDR4 на материнській платі Asus Maximus Z690 Apex, оснащеній роз’ємами для модулів пам’яті DDR5.

Наразі невідомо, чи планує ASUS взагалі випускати подібний продукт на ринок. Але з урахуванням поточного дефіциту та цін на модулі пам’яті DDR5 пристрій був би не зайвим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.