Новини

9 винаходів року, що суттєво змінять світ. Найцікавіше з ТОП журналу TIME

Журнал TIME опублікував список 100 головних винаходів 2021 року. У списку є вакцини, космічний корабель Джеффа Безоса та пристрої, що полегшують життя батьків та інвалідів. Відібрали технологічні винаходи, які нас здивували. 

1. Паперова камера. Створив апарат тайванський винахідник Джордж Лін. В основі — екологічно чистий та міцний папір. Камера має доволі оманливий зовнішній вигляд, працює від батареї і схожа на плівкову камеру, але насправді є цифровою. Вона здатна зберігати до 32 ГБ фотографій на вміло прихованій SD-карті. Користувачі можуть налаштувати корпус за допомогою змінних чохлів у стилі поп-арту (коштують 25 $) та різноманітних лінз (24,5 $).

Світлини, зроблені за допомогою чотирьох різних фільтрів — сепія, чорно-білий, синій і стандартний — мають високу “кіношну” якість. При цьому не потрібно переплачувати за плівку і відсутня шкода навколишньому середовищу. «Я хотів створити камеру, яка може змінити світ, яка може допомогти Землі та змусить людей полюбити камери так, як люблю їх я», — каже Лін. Коштує паперовий фотопристрій 120 $.

2. Розумні окуляри Lenovo ThinkReality A3. Спробуй п’ять екранів одночасно!

Технологічний аксесуар – один з найбільш сучасних та універсальних корпоративних ґаджетів доповненої реальності (AR) на ринку. ThinkReality A3 – частина комплексного портфеля цифрових рішень, що допомагають в інтелектуальній трансформації бізнесу та роблять смарт-технології доступними для ширшого кола людей.

Ефективну роботу аксесуара забезпечує процесор Qualcomm Snapdragon XR1, а 5 стереоскопічних дисплеїв з роздільною здатністю 1080р перенесуть користувача в AR-світ. Подвійна камера “риб’яче око” забезпечує технологію позиційного трекінгу (room-scale tracking), яка дозволяє користувачам рухатися у VR-просторі.

Окуляри підключаються до комп’ютера або смартфона, а вбудовані в лінзи дисплеї високої чіткості відображають до п’яти різних віртуальних робочих столів. Вони забезпечують неймовірну багатозадачність — ви можете рухом голови перемикатись між різними вкладками та відкритими додатками, керувати плейлистом в Spotify тощо.

А ще підключення Lenovo ThinkReality A3 до телефону Moto G100 дозволяє значно розширити їхні функціональні можливості. На жаль, поки окуляри підтримують особливі функції лише з вищезгаданою моделлю телефону.

3. Synchron Stentrode — керування комп’ютером силою думки.

Перегляд презентації Stentrode Synchron схоже на перегляд наукової фантастики, але це вже стає реальністю. Людина сидить за комп’ютером, пише електронні листи, повідомлення та серфить в Інтернеті, при цьому не торкається пристрою. Як тоді це відбувається? Всі операції керуються силою думки користувача. Система Stentrode оцифровує сигнали, генеровані мозком, та переводить їх у команди. А їх уже може виконувати комп’ютер, оснащений відповідним програмним забезпеченням.

Винахід призначений для людей з паралічем, які не в змозі користуватись ґаджетами звичним способом. Поки що пристрій — на стадії експерименту, проте його вже встигли успішно протестувати на двох чоловіках. Завдяки цьому розробники отримали дозвіл на проведення подальшого масштабного дослідження в США. Це робить технологію на крок ближчою до початку широкого використання.

4. Framework Laptop — майже повністю модульний ноутбук із власною збірною екосистемою. 

Це девайс, в якому можна замінити майже всі системи та підсистеми, зокрема:

  • порти та роз’єми;
  • екран;
  • батарею;
  • бездротовий чіп;
  • материнську плату;
  • ОЗП;
  • клавіатуру;
  • петлі екрану.

Перевага Framework Laptop в тому, що всі деталі замінюються без зайвих труднощів і всього лише за допомогою однієї викрутки, а не маси різних пристроїв, які застосовують ремонтники. Окрім звичних модулів, є й додаткові, які підключаються до материнської плати за допомогою USB-C-конектора. 

Ноутбук уже можна купити з літа 2021 року. Крім того з’явився маркетплейс, завдяки якому можна без проблем придбати різні модулі та самостійно апгрейдити ноут. Це дійсно новий етап в розвитку лептопів, що робить їх більш ремонтопридатними, а використання — практичнішим. 

5. Процесор Apple M1

Apple вразила одразу двома новими високопродуктивними ARM-процесорами власної розробки. Чіпи M1 Pro і M1 Max — це про високу потужність і про відставання Intel та AMD. 

Процесор M1 Pro — це оновлена, вдвічі більша і вдвічі потужніша версія старішого M1. Він отримав 32 Гб оперативної пам’яті, нове компанування елементів і збільшений розмір. 32 Гб оперативної пам’яті в екосистемі Apple працюють зовсім не так, як 32 Гб в системі Windows, а куди краще. Процесор має 10 ядер і 16 ядер відеопроцесора, а також забезпечує швидкість зчитування даних до 200 Гб/с.

Процесор M1 Max — це вдвічі більша і вдвічі потужніша версія M1 Pro. Так, ви правильно прочитали, краща версія і так неймовірно крутого процесора. M1 Max має 10 ядер і 32 ядра відеопроцесора (що в 4 рази продуктивніше простого M1), “на борту” може нести 64 Гб оперативної пам’яті. Забезпечує швидкість зчитування даних до 400 Гб/с. 

6. Google Maps Live View

Нова функція накладає цифрові маркери поверх реального світу, вони вказують напрями руху та допомагають користувачеві зорієнтуватись в реальному світі за допомогою AR-доповнення. Наприклад, якщо ви знаходитесь в аеропорту, просто вкажіть в Google Maps те, що ви шукаєте, а маркери вестимуть вас стрілками та іншими цифровими індикаторами. 

Функція Live View AR доступна в різних торгових центрах Чикаго, Лонг-Айленда, Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Ньюарка, Нью-Джерсі, Сан-Франциско, Сан-Хосе, Каліфорнії та Сіетла. У найближчі місяці Live View AR також буде запущена в аеропортах, торгових центрах та на транзитних станціях у Токіо та Цюріху. Згодом перелік міст та країн розширюватиметься. 

7. In-telligent BuzzBell — це додаток для обміну повідомленнями та дзвінками, який може ігнорувати беззвучний режим вашого смартфона. Потрібно лише вказати важливі контакти, які можуть з вами зв’язатися в будь-якій ситуації. Також для різних типів сповіщень можна підібрати і налаштувати різні типи сигналів — ранжувавши їх за вагомістю. Для вагомих сповіщень одні сигнали, для незначних — інші. Доволі корисний додаток, згодні?

8. OrCam Read — компактний пристрій, який озвучує текст зі сторінок книг, меню, брошур чи навіть екрану ґаджета. У пристроях OrCam MyEye та OrCam MyReader реалізовані передові технології, що забезпечують вирішення практичних повсякденних завдань, що стоять перед слабозрячими та незрячими, а також тими, хто має труднощі з читанням.

Як працює? Потрібно лише навести його як лазерну указку на текст і натиснути на кнопку відтворення. Ґаджет буде корисним для людей з вадами зору, дислексією чи іншими проблемами.

9. Nike GO FlyEase — кросівки, які можна взувати та знімати без допомоги рук. Дизайнери Nike розробили конструкцію, яка складається з натягнутої стрічки і шарніра з двома положеннями фіксації, вони дозволяють утримувати кросівки у «відкритому» і «закритому» положеннях. Щоб зняти кросівки, необхідно наступити на так званий трамплін на заднику. Щоб взути їх досить наступити на підніжку на п’яті. Це практична та корисна конструкція, яка звичайно не робить все життя простішим, проте одну його повсякденну частинку точно полегшує:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.